La data de 15 septembrie a.c., în jurul orei 11:00, un bărbat de 54 de ani, din Piatra-Neamț, a condus un autoturism pe strada Burebista, iar la pătrunderea pe strada Independenței nu ar fi acordat prioritate de trecere unui autoturism ce se deplasa pe direcția strada Bistriței-strada Decebal.
În urma coliziunii a rezultat vătămarea corporală a unui bărbat în vârstă de 30 de ani, pasager în primul autoturism, acesta fiind preluat de un echipaj medical și transportat la SJU Neamț.
Conducătorii auto au fost testați alcoolscopic, rezultatele fiind negative.
A fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Sursa: IPJ Neamț







